Galeria Handlowa Starówka położona jest  w samym sercu Starego Miasta.

Inwestycja ma za zadanie zapoczątkować proces odbudowy krajobrazu Starego Miasta, a tym samym przywrócić reprezentacyjny charakter otoczenia katedry i Kościoła Mariackiego.

Koncepcja zabudowy kompleksu Starówki powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie rewitalizacji jednego z kwartałów staromiejskich Stargardu Szczecińskiego. Inwestycja ta ma za zadanie zapoczątkować proces odbudowy krajobrazu Starego Miasta, a tym samym przywrócić reprezentacyjny charakter otoczenia Kościoła Mariackiego oraz Rynku. Obecność w ramach jednego kompleksu zabudowy mieszkalnej i handlowo-usługowej przyczynić się ma do ożywienia tej części miasta i stworzenia nowego „centrum miasta”. To zadanie spełniać będzie przede wszystkim część handlowa kompleksu, która powstaje jako odtworzenie pierwotnej przedwojennej zabudowy z lokalami handlowymi w parterze budynków i mieszkaniami usytuowanymi powyżej nich.

Zespół architektów pracujący nad projektem Starówki nawiązywał do dawnej zabudowy miasta, korzystając z dostępnych materiałów i zdjęć archiwalnych. Licznym pracom badawczym realizowanym przed i w trakcie opracowywania koncepcji architektonicznych przyświecała generalna idea odtworzenia pierwotnej linii zabudowy utrzymując tym samym zasady kompozycji urbanistyczno-architektonicznej tej przestrzeni miejskiej sprzed 1945 roku.

Realizacja tej inwestycji z pewnością ożywi tę część miasta i przyczyni się do nadania jej nowego charakteru jako ścisłego centrum miasta – miejsca spotkań, zakupów i spędzania wolnego czasu w nowej i uporządkowanej architektonicznie przestrzeni miejskiej.


Galeria Handlowa mieści kilkadziesiąt lokali usługowo-handlowych o powierzchni ponad 10 tyś.m2. oraz parking podziemny na ok. 214 miejsc.

Stargard Szczeciński bardzo prężnie rozwija się ekonomicznie i gospodarczo, powstaje kompleks Parków Przemysłowych Nowoczesnych Technologii. W związku z czym Miasto, oraz jego mieszkańcy potrzebują atrakcyjnego miejsca usługowo- handlowego jakim jest Galeria Handlowa Starówka.

Galeria Handlowa Starówka oferuje do wynajęcia lokale handlowe, usługowe oraz powierzchnie pod stoiska handlowe na pasażu.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny  z działem administracji Galerii Starówka

tel. 91-834-10-94 lub o przesłanie zapytania wraz z ofertą
Strona główna
Aktualności
Plan Starówki
Dojazd
O Starówce
Kontakt
Copyright Galeria Handlowa Starówka. Projekt i wykonanie Virtual People